جزییات خبر

تعیین سهمیه فروش سوخت به مرزنشینان در هیئت دولت تصویب شد

(دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۹) ۱۴:۱۱

هیئت وزیران، با هدف ارتقای توان اقتصادی ساکنان روستاهای مرزی شعاع ۲۰ کیلومتری مرز و تخصیص سهمی از درآمدهای حاصل از صادرات زمینی فرآورده‌های نفتی، سهمیه فروش سوخت به مرزنشینان را تعیین و مصوب کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، به نقل از شانا، در نشست عصر دیروز (یکشنبه، هشتم تیرماه) هیئت وزیران که به ریاست دکتر حسن روحانی، رئیس‌جمهوری برگزار شد، سهمیه فروش سوخت به مرزنشینان تعیین و مصوب شد.

به موجب این تصمیم، از ابتدای سال ۱۳۹۹، سهمیه کل سوخت نفتگاز تخصیصی به ساکنان روستاهای مرزی مشمول این تصویب‌نامه، در سال، برابر ۴۵۰ (ماهانه برابر با ۵.۳۷ لیتر) میلیون لیتر نفتگاز خواهد بود.

همچنین سهمیه هر خانوار مرزنشین مشمول این تصویب‌نامه، در سال حداکثر یک هزار و 500 لیتر گازوئیل (مجموعا در سقف مذکور) تعیین می‌شود.

براساس این مصوبه، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران به نمایندگی از تمامی خانوارهای مشمول، اقدام به صادرات سهمیه نفتگاز آنها از مرزهای زمینی کرده و ۲۰ درصد از ارزش ریالی صادرات را در سقف مقرر به‌صورت ماهانه به حساب تعیین‌شده به نام سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها نزد خزانه‌داری کل کشور به‌عنوان «سهمیه مرزنشینان» واریز می‌کند و سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها مکلف است نسبت به واریز ۸۰ درصد منابع یادشده به حساب خانوارهای زیر پوشش و نیز واریز ۲۰ درصد این منابع به حساب تعیین شده وزارت کشور نزد خزانه‌داری کل کشور اقدام و گزارش آن را به سازمان برنامه و بودجه کشور و وزارت کشور ارائه کند.

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما:

آبادان - بریم - جنب روابط عمومی شرکت پالایش نفت آبادان - شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه آبادان

سامانه پیام گیر :  06153266044         
روابط عمومی :     06153266327