جزییات خبر

اجرای موفق مانور واکنش در شرایط اضطرار در منطقه تربت حیدریه

(یکشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۸) ۱۱:۱۱

مانور واکنش در شرایط اضطراری در انبار نفت شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه تربت حیدریه با حضور آتش نشانان و مسؤلان ایمنی مناطق خراسان جنوبی، خراسان شمالی، مشهد و سبزوار به عنوان مناطق معین اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه تربت حیدریه، مدیر منطقه درباره برگزاری این مانور گفت‌: به منظور بررسی نقاط قوت، ضعف و میزان آمادگی آتش نشانان منطقه و مناطق همجوار و همچنین نیروهای امدادی ادارات عضو مدیریت بحران در مواجهه با بحران، این مانور با برنامه مشخص در سه مرحله اجرا شد.

جواد بلندی، اطفاء حریق فرضی روی نفتکش در حال بارگیری در سکوی‌ بنزین، اطفاء حریق فرضی روی مخازن 20 میلیون لیتری حاوی فرآورده نفتی و خنک سازی مخازن اطراف به منظور جلوگیری از سرایت حریق به سایر مخازن و همچنین اطفاء حریق واقعی در یارد آتش را از مراحل‌ اجرایی این مانور برشمرد.

وی تصریح کرد: نیروهای امدادی عضو شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان تربت‌حیدریه شامل سازمان آتش‌نشانی شهری، اورژانس، برق، شرکت خطوط لوله و مخابرات، نیروی بسیج مردمی‌، پلیس راهور و نیروی انتظامی و همچنین نیروهای مناطق معین با تجهیزات لازم در این مانور شرکت داشتند.

مدیر شرکت ملی پخش فراورده های نفتی منطقه تربت حیدریه اظهار کرد: به منظور حفظ آمادگی کارکنان در برابر حوادث احتمالی و کسب مهارت لازم در مبارزه با حریق و آزمایش تجهیزات اطفاء، هر ساله مانور واکنش در شرایط اضطراری در سطح منطقه به اجرا در می آید.

وی از اتمام پروژه رینگ آتش نشانی منطقه در هفته دولت خبر داد و افزود: با توجه به بهینه سازی رینگ آب آتش نشانی که با تقویت خط و رینگ کردن لوله آب آتش نشانی در قسمتی از انبار انجام شده در این مانور شاهد افزایش توان اطفاء حریق مخازن نسبت به سال‌های گذشته بودیم.


مدیر منطقه در مراسم اختتامیه ضمن ابراز رضایت از اجرای مانور با اهدای لوح به مدیران و مقام‌های محلی از حضور و همراهی آتش نشانان و نیروهای امدادی‌ سازمان‌های عضو شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان و مناطق همجوار که با حضور موثر در در این رزمایش ایفای نقش کردند، قدردانی کرد.

در جلسه جمع بندی که به منظور بررسی نقاط قوت و ضعف مانور برگزار شد، مسئولان ایمنی و اچ‌اس‌ایی مناطق معین ضمن ابراز رضایت و اشاره به نقاط قوت بسیار خوب مانور، پیشنهادهائی به منظور برگزاری بهتر مانور در سالهای آتی ارائه دادند.

 

مانور 7

 

مانور 1

 

مانور 5

 

مانور 1

 

مانور 9

    

مانور 11

 

مانور 12

 

مانور 13

 

مانور 5

 

مانور 4

 

مانور

 

 

 

مانور 1

 مانور 3

 

مانور 4

 

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما:

آبادان - بریم - جنب روابط عمومی شرکت پالایش نفت آبادان - شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه آبادان

سامانه پیام گیر :  06153266044         
روابط عمومی :     06153266327