جزییات خبر

در یکی از جایگاه های منطقه اهواز رخ داد؛

امانت داری یک کارگر جایگاه سی‌ان‌جی در اندیمشک

(یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸) ۱۳:۴۵

کارگر امین و زحمتکش جایگاه سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش منطقه اهواز، پس از پیدا کردن یک کیف زنانه محتوی طلا، به ارزش تقریبی 700 میلیون ریال، رسم امانت‌داری را به جا آورد و آن را به صاحبش تحویل داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اهواز، اپراتور جایگاه سی‌ان‌جی کوی لور ناحیه اندیمشک پس از یافتن کیف زنانه‌‌ای که محتوی مقداری طلا به ارزش 700 میلیون ریال بود رسم امانت‌داری را به جا آورده و آن را به صاحبش بازگرداند.

داریوش محمدباقری که از نیروهای ابواب جمعی جایگاه سی‌ان‌جی کوی لور اندیمشک است ماجرای پیدا شدن کیف حاوی طلا را اینگونه تعریف کرد: کنار تلمبه در حال سوختگیری  یک خودرو بودم که یکی از رانندگان حاضر در جایگاه، من را متوجه کیفی کرد که کنار دیوار گذاشته شده بود. شهرام کرکی یکی دیگر از همکارانم که شاهد این ماجرا بود، کیف را برای من آورده و با هم به دفتر جایگاه رفتیم. چون به دنبال نشانه‌ایی از صاحب آن می‌گشتیم به ناچار در کیف را باز کرده، که متوجه مقداری طلا در آن شدیم. با پیدا کردن یک شماره تماس درون کیف با صاحبش تماس گرفته و آنها خودشان را سریع به جایگاه رساندند و به این ترتیب کیف با همه مدارک و محتویات آن به صاحبش بازگردانده شد.

طبق گفته صاحب کیف طلاهای موجود در آن نزدیک به 700 میلیون ریال ارزش داشته است.

کارگر جایگاه در پاسخ به این سؤال که آیا هنگام دیدن محتویان کیف وسوسه نشدید، گفت: دیدن طلاها وسوسه‌انگیز بود، اما مطمئن بودم یافتن آنها مرا در یک آزمون الهی قرار داده، که باید از آن سربلند بیرون می‌آمدم. حتی یک لحظه هم به ذهنم خطور نکرد که ‌ای کاش ماجرا را به کسی نمی‌گفتم و طلاها را برای خود برمی‌داشتم. من با روزی حلال زندگی خود و خانواده‌ام را می‌گذرانم و حاضر نیستم پول حرام به خانه ببرم.

داریوش محمدباقری اضافه کرد: صاحب طلاها قصد قدردانی از مرا داشت که حاضر نشدم پولی از او بگیرم. من این کار را برای رضای خدا انجام دادم و منتظر پاداش نبودم.

به پاس قدردانی از کار خداپسندانه این کارگر زحمتکش، پاداشی به مبلغ یک ماه حقوق از سوی کارفرما و اهدا لوح تقدیر از سوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اهواز برای وی در نظر گرفت شد.

 

کارگر جایگاه اندیمشک2

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما:

آبادان - بریم - جنب روابط عمومی شرکت پالایش نفت آبادان - شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه آبادان

سامانه پیام گیر :  06153266044         
روابط عمومی :     06153266327