جزییات خبر

با استفاده از توان متخصصان داخلی؛

بخشی از قطعات یدکی انبار نفت منطقه سبزوار تعمیر و بازسازی شد

(چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸) ۰۹:۴۸

رئیس خدمات فنی عملیاتی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه سبزوار خبر داد: تعمیر و بازسازی بخشی از قطعات یدکی انبار نفت شهید محمدیانی با استفاده از توان متخصصان منطقه انجام شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه سبزوار، سید امیر عباچی افزود: به منظور برون رفت از تبعات تحریم‌های ظالمانه کشورهای غربی، کارکنان و متخصصان منطقه با استفاده از پتانسیل و ظرفیت‌های داخلی به "شعار ما می توانیم "جامه عمل پوشاندند.

عباچی بیان کرد: سیستم میترینگ و کنترل کمیت مستقر در انبارهای نفت نقش بسیار موثری در امر سوخت‌رسانی دارد و از مهم‌ترین قسمت‌های میترینگ، کانترهای موجود در این سیستم است که در حال حاضر تامین قطعات یدکی آنها به دلیل تحریم‌های ظالمانه با مشکل مواجه است.

وی ادامه داد: کانترهای VEGA I از جمله اولین کانترهای دیجیتالی منصوب در انبارهای نفت است که با وجود تحریم‌ها، تعمیرات آن هزینه‌های زیادی را به شرکت تحمیل می‌کرد که خوشبختانه در حال حاضر این منطقه توانسته با استفاده از توانایی و پتانسیل نیروهای داخلی نسبت به تعمیر بردهای این کانترها اقدام کند.

عباچی با بیان اینکه این اقدام مورد تایید معاونت فنی مدیر مهندسی و طرح‌های شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران نیز قرار گرفته است، اظهار کرد: طبق برنامه‌ریزی انجام شده، مقرر شد مناطق 37گانه نیز نسبت به ارسال بردهای معیوب کانترها به منطقه سبزوار جهت تعمیر اقدام کنند.

وی تصریح کرد: خودباوری کارکنان واحد فنی عملیاتی منطقه باعث افزایش راندمان کاری واحد برق و ابزاردقیق در منطقه شده است تا جایی که در حال حاضر این منطقه موفق به تعمیر بیش از 40 برد معیوب از رده خارج دیگر مناطق 37 گانه شده، ضمن اینکه این مهم علاوه بر تقلیل هزینه‌ها تا یک چهارم از لحاظ زمانی نیز به صرفه تر بوده و وابستگی به مراکز تعمیراتی متفرقه را به حداقل رسانده است.

رئیس خدمات فنی عملیاتی منطقه در ادامه عنوان کرد: در این راستا مجموعه کارکنان منطقه سبزوار با تعمیر تخصصی میترهای بارگیری و تعمیر کوپلینگ‌های منصوب روی خطوط بارگیری، تلاش دارند تا همگام با سیاست‌های کلی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و با توجه به تاکید مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی فعالیت نمایند و نقش هرچند ناچیز در این موضوع مهم داشته باشند.

 


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما:

آبادان - بریم - جنب روابط عمومی شرکت پالایش نفت آبادان - شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه آبادان

سامانه پیام گیر :  06153266044         
روابط عمومی :     06153266327