جزییات خبر

به میزبانی منطقه اردبیل؛

پنجمین کمیته تخصصی آتش‌نشانی شرکت ملی پالایش و پخش برگزار شد

(یکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸) ۱۱:۳۸

پنجمین کمیته تخصصی آتش‌نشانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران با حضور رؤسای آتش‌نشانی پالایش و پخش و شرکت‌های تابعه در شهر سرعین منطقه اردبیل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اردبیل، در این نشست که به مدت دو روز به طول انجامید رؤسای آتش‌نشانی پالایشگاه‌ها، شرکت ملی پخش و خطوط لوله و مخابرات حضور داشتند.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اردبیل در این نشست، ضمن تقدیر از اعضاء این کمیته، رعایت اصول ایمنی و اجرای دستورالعمل‌های اچ‌اس‌ایی را یکی از اساسی‌ترین وظایف هر یک از کارکنان صنعت نفت در کشور دانست.

سیدحجت مدنی ضمن تأکید بر لزوم به روز بودن اطلاعات و آمادگی کارشناسان و متخصصین واحد اچ‌اس‌ایی در پیشگیری از حوادث، گفت: با برنامه‌ریزی و اجرای دوره‌های آموزشی و با استفاده از تجارب نیروهای پیش‌کسوت و با تجربه، سطح ایمنی افزایش در صنعت نفت و آمار حوادث رو به کاهش است.

وی افزود: ارتقاء سطح فرهنگ و روحیه کار تیمی و تلاش کارکنان این واحد یکی از مهمترین دلایل تولید، تأمین و توزیع سوخت مطمئن و بدون حادثه به هم‌وطنان عزیز است.

در ادامه این جلسه رئیس ایمنی و آتش‌نشانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران ضمن تشکر از میزبانی خوب شرکت پخش منطقه اردبیل، با اشاره به پتانسل بالای خطر و ماهیت کار آتش‌نشانی، گفت: از مهمترین الزامات انجام عملیات امداد و نجات، مدیریت، هماهنگی و اقدام سریع در اطفاء حریق و نجات جان انسان‌ها و همچنین حفظ تأسیسات، آمادگی لازم به صورت مستمر و استفاده از تجربه است.

وطن‌خواه افزود: از راهکارهای مهم و اساسی جهت کاهش خسارت در هر سازمان، در اختیار داشتن نیروی انسانی کارآمد و با تجربه‌ای‌ است که در شرایط بحرانی با عکس‌العمل سریع و به موقع، میزان خسارات احتمالی وارد بر مجموعه را به حداقل برساند. واحد آتش‌نشانی می‌تواند با افزایش مهارت، دقت، سرعت عمل و حفظ اعتماد به نفس آتش‌نشانان در هنگام عملیات، انگیزه‌ای برای ارتقای توان عملیاتی آنها باشد.

همچنین وی برگزاری کمیته‌های تخصصی آتش‌نشانی شرکت ملی پالایش و پخش را فرصتی دانست تا ضمن تبادل اطلاعات و تجارب ارزنده در میان مجموعه‌ پالایش و پخش باعث بالا رفتن توانمندی عملیاتی واحد آتش‌نشانی در همین راستا باشد.

شایان ذکر است، مدیر، رییس و کارشناس ارشد ایمنی و آتش‌نشانی این منطقه، رییس، کارشناس ارشد ایمنی و آتش‌نشانی و رییس برنامه‌ریزی آموزش پالایش و پخش، رؤسای آتش‌نشانی پالایشگاه‌های آبادان، تبریز، امام خمینی، بندرعباس، شیراز، ستاره خلیج فارس، کرمانشاه، شازند، تهران، اصفهان و لاوان، رییس ایمنی و آتش‌نشانی شرکت ملی خطوط لوله و مخابرات در این نشست تخصصی حضور داشتند.


آتش نشانان پالایش و پخش
آتش نشانان پالایش و پخش
آتش نشانان پالایش و پخش
آتش نشانان پالایش و پخش
آتش نشانان پالایش و پخش
آتش نشانان پالایش و پخش


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما:

آبادان - بریم - جنب روابط عمومی شرکت پالایش نفت آبادان - شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه آبادان

سامانه پیام گیر :  06153266044         
روابط عمومی :     06153266327