جزییات خبر

به منظور آمادگی در راستای اجرای کارت سوخت؛

جایگاهداران عرضه سوخت سراسر کشور گردهم آمدند

(شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸) ۱۱:۵۵

با توجه به اطلاعیه های صادره از سوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در راستای استفاده از کارت سوخت هوشمند، این طرح از 20 مرداد ماه اجرائی می شود و بر همین اساس مسئولان شرکت در سراسر کشور، جایگاهداران استان را گردهم آوردند تا درباره اجرای به موقع وصحیح آن، تبادل نظر کنند.

گزارش‌های رسیده از سوی روابط عمومی‌های مناطق به شرح ذیل است:

منطقه اهواز

جلسه ویدیو کنفرانس با موضوع آماده‌سازی شرایط جهت اجرایی کردن طرح کارت سوخت با حضور امیر وکیل‌زاده مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران و مدیران مناطق 37 گانه در سالن جلسات منطقه اهواز برگزار شد.

مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران هدف از اجرای این طرح را انضباط دادن و جمع‌آوری اطلاعات مربوط به مصرف بنزین عنوان کرد و گفت:
از ۲۰ مردادماه استفاده از کارت سوخت شخصی الزامی و سوخت‌رسانی تنها با این کارت امکان پذیر است.


وکیل زاده از تمامی مسئولان مناطق خواست تا جایگاه‌های تحت پوشش خود را فعال نگه‌دارند، تا هیچگونه مشکلی برای سوختگیری و رفاه حال شهروندان به وجود نیاید.

  مدیران مناطق و مسئولان سامانه هوشمند سوخت نیز
در ادامه، پیرامون مسائل مربوط به اجرایی شدن و آماده‌سازی این طرح مطالبی را عنوان کردند.

گفتنی است، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در اطلاعیه‌های صادره مهم‌ترین سئوالات مربوط را پاسخ داده، ضمن اینکه
مرکز پاسخگویی شرکت ملی پخش نیز با شماره تلفن ۰۹۶۲۷ در صورت وجود هرگونه ابهام و پرسش آماده پاسخگوئی به هموطنان است.

جلسه پرسش و پاسخ در خصوص کارت سوخت

منطقه لرستان

در راستای آماده سازی جایگاه ها به منظور ارائه خدمات با کارت سوخت شخصی و همچنین اعلام برنامه‌های شرکت، گردهمایی مشترک مسئولان منطقه لرستان با مالکان جایگاه‌های فرآورده‌های نفتی در محل سالن جلسات ستاد منطقه برگزار شد.

معاون بازرگانی منطقه با تاکید بر آمادگی جایگاه‌ها برای ارائه خدمات با کارت سوخت شخصی از بیستم مردادماه جاری و توجه به اطلاع رسانی برای حداقل یکبار استفاده از کارت سوخت شخصی تا قبل از موعد مقرر، گفت: متصدیان جایگاه‌ها با برنامه‌ریزی و هماهنگی لازم در اسرع وقت، نسبت به رفع نواقص احتمالی تلمبه‌ها، اطمینان از نصب پوستر، تامین به موقع فرآورده برای عرضه در جایگاه با رعایت حقوق مشتری اقدام کنند.

دالوند ضمن طرح مباحث تکمیلی و بیان اهداف دولت از احیای مجدد استفاده از کارت‌های هوشمند سوخت شخصی گفت: متصدیان و مالکان جایگاه‌ها می بایست نسبت به توجیه اپراتورهای جایگاه به منظور راهنمایی مردم در استفاده از کارت سوخت شخصی و حفظ آرامش محیط کار اهتمام ویژه داشته باشند.

در پایان جلسه نماینده مالکان جایگاه‌ها مسائل مشترک را در قالب پرسش مطرح کردند و پاسخ‌های لازم از سوی مسئولان شرکت ارائه شد.

گردهمایی مالکین جایگاه های سوخت لرستان جهت آمادگی و ارائه خدمات با کارت سوخت شخصی  1

 

منطقه شاهرود

جلسه هم‌اندیشی به منظور حفظ و آمادگی مجاری عرضه در ارائه خدمات مطلوبتر به مسافران و زائران حرم مطهر رضوی و طرح استفاده از کارت‌های سوخت شخصی با حضور مسئولان منطقه و جایگاهداران سطح استان سمنان برگزار شد.

معاون بازرگانی در این جلسه با توجه به برنامه‌های شرکت پیرامون توزیع فرآورده‌های نفتی و تصمیمات ستاد سوخت کشور گفت : مجاری عرضه می بایست از بیستم مرداد ماه آمادگی لازم جهت عرضه بنزین با کارت شخصی آزاد را داشته باشند که این امر با برگزاری جلسات توجیهی ویژه کارکنان شاغل در مجاری عرضه سوخت محقق می شود.

حسین عبدلی تاکید کرد که جایگاهداران با اطمینان از نصب پوستر و توصیه به سوختگیری با کارت شخصی به مراجعان و حفظ شرایط عادی و مطمئن، نسبت به تامین به موقع فرآورده برای عرضه در جایگاه با رعایت حقوق مشتری، اقدامات لازم را در دستور کار خود قرار دهند و از انجام به موقع تعمیرات و رفع نواقص در جایگاه‌ها اطمینان حاصل کنند.

عبدلی افزود: ما به عنوان یک دستگاه خدمت‌رسان موظف به رعایت حقوق شهروندی و ارایه خدمات مطلوب به مشتریان در امر سوخت‌رسانی هستیم که اهتمام لازم را در راستای تحقق اهداف شرکت و حقوق شهروندی خواهند داشت تا شاهد جلب رضایت حداکثری باشیم.

در پایان مسئولان ستادی و عملیاتی حاضر در جلسه ضمن پاسخگویی به سئوالات نماینده‌ها و مالکان جایگاه‌های عرضه سوخت و رفع دغدغه‌های آنان، به ارائه توضیحات و تبادل نظر با حاضران در جلسه پرداختند.

جلسه با جایگاهداران

 

منطقه میاندوآب

جلسه توجیهی جایگاهداران به منظور آماده سازی 70 جایگاه عرضه سوخت تحت پوشش منطقه میاندوآب با حضور مالکان مجاری عرضه سوخت و روساء نواحی تابعه در هشت ناحیه تحت پوشش این منطقه برگزار شد.

مدیر منطقه در جلسه ویدئو کنفراس با روسای نواحی تابعه با تقدیر و تشکر از تعامل و همراهی مالکان مجاری عرضه، هدف این جلسه را تبیین سیاست‌ها واهداف دولت جهت احیاء مجدد کارت هوشمند سوخت شخصی در راستای مبارزه با قاچاق سوخت، آمادگی و ایجاد بسترهای لازم برای اجرای این طرح، اطلاع‌رسانی‌های به جایگاهداران و ارائه راهنمایی های لازم به مراجعان درجایگاه‌ها برای سوختگیری با کارت هوشمند که از 20 مرداد ماه جاری به صورت تدریجی اجرایی خواهد شد، اعلام کرد.

فعال پور اظهار امیدواری کرد: با توجه به تمهیدات لازم و اطلاع رسانی‌های انجام شده در خصوص نحوه ثبت نام به عموم شهروندان در سطح جنوب استان آذربایجان غربی و آمادگی مالکان جایگاه‌های این منطقه در پیگیری سریع و به موقع کاستی‌های موجود در جایگاه ها و رفع آنها و تجربه‌ای که از اقدامات حوزه کارت هوشمند سوخت در سال‌های گذشته وجود دارد، هیچ محدودیتی و مشکلی در اجرای طرح سوختگیری با کارت هوشمند سوخت شخصی نخواهیم داشت.

لازم به ذکر است، در جلسه توجیهی با جایگاهداران نماینده انجمن صنفی جایگاهداران به دیدگاه و نکته نظرهای جایگاهداران در خصوص اجرای این طرح پرداخت و پاسخ‌های لازم توسط روساء نواحی تابعه و کارشناسان ذیریط داده شد.

جلسه با جایگاهداران

 

منطقه قزوین

در راستای تحقق طرح ملی عرضه بنزین با کارت هوشمند سوخت شخصی، جلسه هماهنگی با حضور مسئولان شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه قزوین با جایگاهداران سوخت برگزار شد.

مدیر منطقه قزوین در این جلسه به تصمیم‌ها و اجرای مصوبه‌های دولت و مجلس شورای اسلامی با توجه به برنامه عرضه بنزین با استفاده از کارت هوشمند سوخت اشاره و خاطر نشان کرد: تمام اقدام‌ها و الزام‎های اساسی این طرح تشریح و تبیین شد.

این مقام مسئول تصریح کرد: در راستای پیشبرد اهداف این طرح ملی، پنل پرسش و پاسخی برگزار شد و مسئولان منطقه ضمن استماع نکطه نظرات حاضران، به پرسش‌ها و ابهام‌های مطرح شده پاسخ دادند.

شایان ذکر است مردم شریف استان می توانند در صورت بروز هرگونه مشکل احتمالی، به سایت شرکت ملی پخش به آدرس  www.niopdc.ir مراجعه و یا با مرکز پاسخگویی به مشتریان شرکت ملی پخش به شماره 09627 تماس حاصل
کنند.

هوشمند4

 

منطقه قم

نشست مدیر و مسئولان منطقه با مدیران و متصدیان مجاری عرضه سوخت در استان قم با هدف برنامه‌ریزی به منظور اجرای مطلوب طرح استفاده از کارت هوشمند سوخت برگزار شد.

مدیر منطقه در جمع مالکان و متصدیان مجاری عرضه سوخت استان، ضمن تشکر از همراهی و همدلی این عزیزان در عرضه بهنگام و به موقع فرآورده، بر آمادگی صد در صدی جایگاه‌ها برای ارائه خدمات با کارت سوخت از بیستم مرداد ماه جاری تأکید کرد.

محسن وزارتی هدف اصلی از اجرای این طرح را نظارت و مدیریت سوخت به‌ ویژه بنزین در سطح کشور و جلوگیری از سوءاستفاده از کارت‌های سوخت شخصی بیان کرد.

وی با بیان این موضوع که اطلاع رسانی در خصوص استفاده از کارت سوخت شخصی از طریق روابط عمومی شرکت انجام شده است، افزود: با توجه به قرار گرفتن استان قم در مسیر اصلی مواصلاتی ۱۷ استان کشور، لازم است که به منظور اجرای مطلوب طرح استفاده از کارت سوخت شخصی و سوخت‌رسانی به بهترین نحو و با رعایت دقیق دستورعمل‌های طرح، تمام 61 جایگاه به ارائه راهنمائی و خدمات مطلوب به مردم و نظارت بر نصب اطلاعیه‌های شرکت در مجاری عرضه و اجرای آن بپردازند.

وزارتی از پایش و نظارت بر عملکرد دستگاه‌های سامانه هوشمند سوخت و تجهیزات جایگاه‌ها و تلاش بی وقفه مسئولان و کارکنان منطقه در امر حذف رمز کارت سوخت و برقراری شرایط مطلوب جهت ایجاد شرایط بهینه برای اجرای این طرح خبر داد.

جلسه جایگاه داران1

 

منطقه گیلان

بر اساس اطلاعیه‌های شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی کارکنان منطقه گیلان در نواحی نه گانه پاسخگوی مراجعه‌ها مردمی و رفع مشکلات آنانا در این زمینه هستند.

به گزارش رسیده از سوی روابط عمومی منطقه، شمار مراجعان مسائل مربوط به کارت سوخت به نواحی نه‌گانه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گیلان (رشت، رودبار، رودسر، صومعه‌سرا، لاهیجان، آستارا، انزلی، تالش و فومن) به طور متوسط بین 10 تا 100 نفر به طور روزانه در نواحی مختلف است.

رمزگشایی کارت سوخت و حذف رمز، بیشترین تقاضای مراجعان به واحدهای میز خدمت و حذف رمز در نواحی نه گانه و سامانه کارت هوشمند در ناحیه مرکزی را تشکیل می دهند.

ناحیه مرکزی رشت 02

 

منطقه اصفهان
رئیس روابط عمومی منطقه اصفهان  نیز در راستای اطلاع رسانی این طرح در مصاحبه ای با ایرنا اعلام کرد: در راستای اجرای سیاست‌های دولت و مجلس شورای اسلامی، عرضه بنزین در جایگاه‌های عرضه سوخت استان اصفهان از ۲۰ مرداد امسال فقط با ارائه کارت هوشمند سوخت، امکانپذیر است.

وی به مالکان همه خودروها و موتورسیکلت ها توصیه کرد که برای کسب اطمینان از صحت عملکرد کارت سوخت هوشمند خود حداقل یک بار از آن قبل از اجرای طرح استفاده کنند.

وی تاکید کرد: آن دسته از مردم که مشکل کارت سوخت هوشمند دارند در آغاز اجرای طرح می توانند از کارت سوخت جایگاه ها استفاده کنند و هیچ نگرانی در این زمینه نداشته باشند.

وی با اشاره به اینکه رمز کارت های سوخت هوشمند تازه تولید شده، چهار رقم آخر کد ملی مالک وسیله نقلیه است، تصریح کرد: چنانچه کارت سوخت هوشمند خودرو یا موتور سیکلت، شکسته باشد یا به هر دلیلی با پیغام خطا در جایگاه مواجه شود باید با حضور در دفاتر پلیس + ۱۰ نسبت به درخواست کارت سوخت اقدام کند.

علیپور اضافه کرد: در صورت فراموشی رمز کارت سوخت با مراجعه به شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در اصفهان و شهرستان‌ها و ارائه مدارک هویتی مالک و خودرو نسبت به حذف آن اقدام شود و حضور مالک وسیله نقلیه برای آن الزامی است.

وی ادامه داد: در مراجعه به شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی، همراه داشتن مدارک شناسایی مالک حقیقی یا حقوقی و وسیله نقلیه و کپی همه آنها ضروری است.

وی خاطرنشان کرد: در صورت خریداری خودرو و وجود کارت سوخت سالم نیازی به درخواست کارت سوخت جدید نیست و کارت سوخت به همه خودروها به غیر از اسقاطی تعلق می گیرد.

علیپور گفت: آن دسته از صاحبان خودروها و موتور سیکلت‌ها که براساس فراخوان قبلی نسبت به درج اطلاعات خود را در سامانه دولت همراه اقدام و با انجام فرآیند لازم، شماره حساب بانکی خود را ثبت کرده‌اند، نیازی به ثبت نام دوباره ندارند و کارت هوشمند سوخت آنها بر اساس ثبت‌نام پیشین، در ماه‌های آینده تولید و توسط شرکت پست به آنها تحویل داده خواهد شد.

وی افزود: در صورتی که تاییدیه ثبت نام در سامانه شبکه دولت به مالک خودرو اعلام شده باشد، کارت سوخت تولید می‌شود و در صورت عدم ارسال تاییدیه نسبت به بررسی ثبت نام از قسمت پیگیری سامانه شبکه دولت یا تماس با شماره ۱۹۵ اقدام شود.

شایان ذکر است، در حال حاضر حدود 290 جایگاه سوخت مایع و ۱۶۰ جایگاه سی‌ان‌جی در استان اصفهان فعال است.


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما:

آبادان - بریم - جنب روابط عمومی شرکت پالایش نفت آبادان - شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه آبادان

سامانه پیام گیر :  06153266044         
روابط عمومی :     06153266327