جزییات خبر

در سال 1397؛

مصرف حامل‌های انرژی در منطقه ارومیه کاهش یافت

(دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸) ۱۰:۵۴

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ارومیه با اشاره به اقدامات بهینه سازی مصرف انرژی، گفت: میزان مصرف حامل‌های انرژی در سال گذشته اعم از آب، برق و گاز در ساختمان‌ها و تاسیسات منطقه کاهش یافته است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ارومیه، احمد مجرد با اعلام خبر فوق، افزود: هوشمندسازی کنترل مصارف سیستم گرمایشی و سرمایشی ساختمان‌ها و تاسیسات، اجرای سیستم مدیریت هوشمند ساختمان (BMS)، ارتقای سیستم روشنایی محوطه انبارهای نفت و سوختگیری هواپیمایی به نسل جدید LED ،بکارگیری ژنراتور در اوج پیک مصرف برق در ساختمان‌های ستادی و انبارهای نفت و همچنین نظارت مستمر بر مصارف انرژی از اقدامات شاخص منطقه در بهینه سازی مصرف انرژی می باشد.

وی افزود: میزان مصرف برق، آب و گاز در سال 1397 در مقایسه با مدت مشابه سال قبل به ترتیب 1، 12.4 و 21.5 درصد کاهش یافته است.

مجرد درباره علت کاهش نامحسوس مصرف برق، گفت: با توجه به افزایش بالغ بر 30 درصدی توان تخلیه و بارگیری در انبارهای نفت منطقه در مقایسه با مدت مشابه سال قبل و فعال بودن انبارهای نفت تا پاسی از شب به‌ منظور سوخترسانی مطلوب و عدم وقفه در این امر خطیر، باعث شد علیرغم اقدامات مطلوب در بهینه سازی، در مصرف برق کاهش چشمگیری نداشته باشیم.

مدیر منطقه ارومیه اظهار امیدواری کرد با پیگیری و اجرای مصوبات و برنامه‌های ابلاغی بهینه سازی مصرف انرژی درصدد هستیم در سال‌جاری نیز روند کاهشی مصارف انرژی را ادامه دهیم و در مصرف برق حداقل 5 درصد کاهش صورت پذیرد.

مجرد خاطرنشان کرد: استفاده درست و به جا از انرژی، نه تنها متضمن استمرار حیات و توسعه پایدار جامعه است بلکه منجر به بقاء انرژی برای همگان و نسل های آتی و مانعی برای تولید و گسترش آلودگی های زیست محیطی ناشی از مصرف نادرست انرژی خواهد بود.


مجرد

.


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما:

آبادان - بریم - جنب روابط عمومی شرکت پالایش نفت آبادان - شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه آبادان

سامانه پیام گیر :  06153266044         
روابط عمومی :     06153266327